sergiyodarych (sergiyodarych) wrote,
sergiyodarych
sergiyodarych

Про Європейську площу, громадські слухання і жабу

"Дістали" мене сьогоднішні коментарі щодо реконструкції Європейської і Соборної площ. Напевно, міський голова не повинен казати те, що я зараз скажу. Але, мабуть, я більше людина і громадянин, ніж міський голова. Наперед прошу вибачення, якщо когось ображу. Нічого особистого.

Визнаю, що за перші чотири роки я допустився однієї великої помилки. Я щиро вірив у те, що люди хочуть жити в європейському чистому, комфортному місті. В охайних затишних домівках. Відпочивати у красивих і безпечних місцях.
Тому я проводив громадські слухання, збори жителів у будинках, розміщував десятки публікацій у газетах і сотні виступів на радіо і телебаченні...
Я намагався почути кожного, дати можливість кожному долучитися до перетворень у рідному місті.

Сьогодні розумію, що я помилявся.
Не можуть побудувати європейське місто люди, які бачили світ тільки у голівудських блокбастерах про кримінальне "дно".
Які розчавлені "жабою" від чужих статків і благополуччя свого сусіда.
Які вважають за честь і хоробрість не заплатити податки і водночас вимагати бесплатної медицини і рівних доріг.

Мусимо визнати, що за роки радянської влади комуністи дуже старанно винищили більшість тих, хто вмів працювати, хто вмів мислити. І старанно плекали новий сорт людей - "шарикових" і "морозових". Заздрісних, ледащих, войовничих. Відгороджених від світу і цивілізації "залізною завісою". А щоб не брали "дурного" в голову - старанно годували дешевою ковбасою і вдосталь поїли дешевою горілкою.
Переконаний - якби ще одне покоління виросло в епоху "розвинутого соціалізму", то про наш народ вже можна було б забути.

На щастя, в нас лишилось трохи інтелігенції (не за статусом, а за суттю!), лишилось трохи підприємливих людей. Єдина надія на них і на нашу молодь.

А тепер про слухання. Ми провели більше тисячі слухань про комунальні тарифи. Я отримав сотні листів від громадян з цього приводу. Як ви думаєте - скільки будинків звернулись до мерії з проханням допомогти утеплити будинок, щоб не витрачати зайве тепло? Нуль! ВСІ звернення однакові - дайте нам усе і безплатно!

Ми провели понад 200 зборів жителів будинків з простою пропозицією - замінити плоскі дахи на шатрові. Тим самим утеплити будинок і назавжди забути про протікання. Всі роботи - за кошти інвестора. Йому - можливіть у майбутньому використовувати цю мансарду. Скільки будинків погодились? Нуль! Жаба задавила. Най краще у мене капає зі стелі, ніж у сусіда додаткова кімната з"явиться.

Як ви думаєте, чи стала б Соборна площа Соборною, якби я проводив слухання?
А чи вдалося б мені знести пам"ятник найбільшому гнобителю України, якби я проводив слухання?
І чи постав би у Черкасах пам"ятник Василеві Симоненкові, якби я продовжував проводити слухання, як мої попередники понад 10 років?

Через півтора місяці відкриємо відреставровану Європейську площу і всі питання знімуться.

Окреме питання до флешмобівців. А де ви були, коли ми запрошували вас посадити сотні дерев на пірсі чи в парку Перемоги?
А чому ви не робите флешмоб проти тієї бидлоти, яка старанно, КОЖНОГО ДНЯ, виность своє сміття на бульвар Шевченка? Чи на Лісову просіку? Чи на Пастерівську?

Жаба давить?
Tags: Європейська площа, громадські слухання
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    default userpic

    Your reply will be screened

    Your IP address will be recorded 

  • 152 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →